Osrodek Zaczarowane Wzgórze 
Ada
Srokaty, indiański kuc feliński, ma przed sobą piękną, bryczkaną przyszłość. Nie wyobraża sobie świata bez swojej córki Malwy. Zawładnęła sercem niejednego dzięki swojemu kobiecemu, wyciągniętemu kłusowi ... ;)


Api, Apek
Nasze rude piękno. Jest z nami od lata 2008. Kradnie serca nie tylko naszym klaczom, ale i amazonkom. Api to koń z ogromnym temperamentem i charakterem. W stadzie zajmuje bardzo wysoką pozycję. Ma ogromne predyspozycje do skoków, jednakże jest on dosyć leniwy ;) Koń o świetnej kondycji. Na swoim koncie ma Rajd Raciechowicki. Wystartował pod naszą instruktorką- Monią :)


Carineczka
Nasze maleństwo, piękna miniaturka konika. Pierwszy źrebaczek w naszej stajni. Urodziła się jako wcześniak i w dodatku z ciąży bliźniaczej. Miała dużo szczęścia, udało się jej przeżyć przy ogromnej i nieocenionej pomocy naszych Przyjaciół. Na padoku lubi broić :) Carineczka to nasza mała psotnica ;)


Caryca
Królowa stada, najpiękniejsza wśród koni. Jej blond grzywa i kasztanowe umaszczenie sprawiają, że każdy wałach w stadzie przestaje być wałachem. ;) Carka jest niesamowicie kobieca. Uwielbia być czesana, głaskana i robiona na bóstwo, by potem móc przypodobać się wałaszkom w stadzie. Wydała na świat Carineczkę. Caryca to koń Agnieszki ;)


Czesio
Uwielbia marchewki, jabłuszka i wszystko co można wrzucić do brzuszka ;) Według Madzi Czesio to najpiękniejszy i najwspanialszy konik na świecie - i ma rację ;) To cudowny konik polski wprost stworzony dla początkujących jeźdźców. Spokojny, cierpliwy i ... puszysty. Warto podkreślić że Czesław do prezes Pony Clubu.


Embort
Odszedł na niebiańskie padoki w 2016 roku mając 32 lata.


Emir
Piękny, skarogniady folblut o długich nogach. Swoim romantycznym spojrzeniem i spokojnym charakterem przyciąga do siebie uwagę każdego koniarza. Emir to bez wątpienia koń instruktorski - odważny i pewny siebie wprost idealny. Często odnosimy wrażenie, że jest to koń bez płuc- nigdy się nie męczy. W stadzie polubił konika polskiego Maćka. Koń niezwykle inteligentny, z niesamowicie dobrym spojrzeniem i niezwykle łagodną naturę.


Filip
"Jedziesz na Filepie to Cię wytelepie" ;) Filip to koń o dość specyficznym charakterze jednakże są osoby, które obdarzył swoja sympatią m.in. jest to nasza Klubowiczka Sylwia D. To koń idealny do nauki jazdy konnej- wygodny i spokojny. Filip to oczywiście jeden z członków Pony Clubu.


Gracja
Koń idealnej budowy i czarującym spojrzeniu. Gracja to koń dla bardziej doświadczonego jeźdźca. Odkąd do nas przyszła zrobiła ogromny postęp, zaakceptowała nasze warunki :) .Jak prawdziwa kobieta potrafi mieć swoje humorki. Gracja jest szybka jak błyskawica, żaden leśny dukt nie jest wystarczającą długi gdy galopuje. W Raciechowicach wystartowała pod wolontariuszką Asią ;), uwielbia ją również Ola i Adam.


Inka
Przyszła na świat 16 maja 2010 roku, podbijając serca wszystkich "wzgórzowych" ;) Kuc feliński, córka Malwy - rozbrykana i żywiołowa klaczka. Czasami zastanawiamy się skąd w niej tyle energii ... i czy na pewno Malwa jest jej matką, gdyż woli towarzystwo swojej babci Ady ;) Świetny skoczek.


Majka
Kucyk szetlandzki o ogromnym serduszku i brzuszku ;) To ukochany konik Mateuszka, rozumieją się 'bez słów' . Majka to honorowy uczestnik Pony Clubu. Uwielbia towarzystwo Emila, razem tworzą zgraną paczkę. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Jest ulubionym konikiem naszych najmłodszych jeźdźców ;).


Malwa
Podobnie jak Ada to indiański kuc feliński z bryczkaną przyszłością. Biorąc przykład z mamy podbiła serce koniarzy, zalotnie zerkając swoim rybim oczkiem w ich stronę.


Niespodzianka
Pieszczotliwie zwana Niunią - piękna z rybim oczkiem. Uwielbia się tarzać, a czyszczenie jej zajmuje sporo czasu :). Karierę dorożkarską pożegnała bez żalu dla nieustających galopów leśnymi duktami. Na Rajdzie Raciechowickim wystartowała pod naszą klubowiczką Sylwią D :) Razem tworzą zgraną paczkę ;) To nieprawda, że tylko "małe" jest piękne. Tą olbrzymią klacz uwielbia zwłaszcza "męska" część naszego jeździeckiego grona, a szczególnie Krzysiek, który dogaduje się z nią "naturalnie" i Andrzej bardziej "klasycznie" :)


Narnia
Córka niuni i Hipisa. Urodę urodziła po Mamie , mamy nadzieję, że inteligencję po ojcu


Szaman
Wałaszek Bożenki. Ciężko opisać jak wielką miłością go obdarzyła. Jednym słowem "swój na swego trafił", silne charaktery, miłość do życia i ruchu. Oto cechy dwóch przyjaciół Szamana i Bożenki. Jeśli spotkacie gdzieś na leśnych rozstępach ciągle dyskutującą (jednostronnie :)) parę to z pewnością ONI. Bożenka podchodząc "naturalnie" do swego końskiego towarzysza, dlatego często można usłyszeć "patrz jak mówię do Ciebie". Jego spokój jest wprost proporcjonalny do jego gabarytów. Rozumieją się bez najmniejszych przeszkód. Szaman to spec w zdejmowaniu kantarów.


Tajfun
To dowód na to, że kobiety kochają "gorącą krew", "na pastwisku król, przeszedł przez ogromny ból, dźwięk skalpela, nożyc zgrzyt- odebrano męski byt" - tak właśnie obozowicze wyśpiewują o Tajfunie ;) Jednakże Funio to piękny siwy wałach czystej krwi arabskiej z niesamowitymi predyspozycjami do długodystansowych rajdów konnych - koń huragan o silnych cechach przywódczych. Bez wątpienia możemy stwierdzić, że jest do druga połówka Basi :) Kochają go miłością bezgraniczną Bosia i Kasia.


Hipis
Irlandzki tinker o nieprzeciętnych wąsach, grzywie i szczotkach na nogach. Piękny jak malowany, wspaniały towarzysz górskich wędrówek. Spokojny i godny zaufania. Uwielbiają ją nie tylko klacze na padoku, ale i wszystkich naszych jeźdźców.


Beata
Koleżanka Hipisa z Irlandii, wrażliwa i piękna. Ona również zamieniła irlandzką pogodę na nasz zaczarowany klimat. Mamusia dwóch niesfornych klaczek Iry i Boskiej.


Ira
Zapowiada się na odważnego konia z temperamentem. Gdy bryka na padoku urodą przyciąga wszystkich gości.


Boska
Kopia swojej Mamusi Beatki. Frywolna, psotna wpatrzona w swoją starszą siostrę Irkę.


Żarówka
Koń akrobata, mysią dziurą wyjdzie z pastwiska by wziąć choć źdźbło trawy do pyska. Bardzo towarzyska, jej najczęstszym miejscem ucieczki jest placyk zabaw. Cudnej urody i temperamentu kucyk feliński.


Bułka
Przyjechał wraz ze swoim kumplem Jaksą aż z Drawska Pomorskiego z dzikiego stada prawie 400 koni. Wiatr w grzywie i umiłowanie do wolności ma więc we krwi, próbuje odnaleźć się w górskich terenach. Uwielbiany szczególnie przez instruktorów za swoją delikatność i chęć nauki.


Jaksa
Drawski były dziki ogier okazał się łagodnym misiem przytulisiem. Mądry, szybko się uczy i wykazuje dużo chęci do zrozumienia nas dwunożnych istot chcących na nim jeździć.


Płynący
Konik drawski należący do Rafała i Moniki. Jest ulubieńcem ich córki Oli. Niezwykle zdolny, łagodny i niekłopotliwy jak właściciele. Sprawdza się zwłaszcza, jako koń rajdowo-terenowy.


Didi
Darowany konik po przejściach. Mała maskotka pełna wdzięku i kultury.


Siwa
Koń profesor, niezastąpiona na rajdach, odważna i ciekawa, szybka. Posiada wszystkie cechy by być ulubienicą tłumów.


Paulinka
Ulubiony kuc wszystkich młodszych koniarzy. Kłusuje i galopuje zanim jeszcze o tym zamarzysz. Koń profesor z ogromna cierpliwością do wszystkich ludzkich niedoskonałości.


Izabella
Haflingerka z rozwianą blond grzywą. Zwraca uwagę swą nieprzeciętną urodą. Przy bliskim poznaniu zyskuje jeszcze bardziej. Nosi lekko i przyjemnie.


Osiołek Basia
Niesforna, niezależna i uparta jak na osła przystało. Bezrobotna, ale ciągle mamy w planie aby nosiła bukłaki przynajmniej z wodą.


Kozia Wólka, czyli najprawdziwsze wiejskie zoo
Nie sposób wymienić wszystkie zwierzaki, które się w nim znajdują: kolorowe ptactwo domowe, kury znoszące szczęśliwe jajka, gęsi, które są doskonałymi stróżami, króliki i świnki morskie ulubieńcy najmłodszych, rozbrykane kozy, rozbeczane owce, i trzymające przy korytku wartę świnie. Noe miałby komplet na Arkę.

Zobacz galerię


AMBICJA
Smukłej budowy konik po małopolaczce i ślązaku. Pełna energii i gracji.


APOLLO
Nasz boski hucułek. Niezwykle mądry, chętnie pracuje z dziećmi jak i ze starszymi jeźdźcami.


EKWADOR
Koń z predyspozycjami do sportu. Startuje w zawodach TRECPTTK, rajdy długodystansowe, jazdy bez ogłowia. To jeden z tych koni, które nie lubią głaskania


EMIKA
Koń-wyścigówka. Każdy, kto ją pozna, od razu się w niej zakochuje. Cudowna, mądra klacz. Bardzo łagodna.


EVITA
Wysoka, siwa klacz jednej z naszych instruktorek-Pani Marzenki. Indywidualistka, świetna nauczycielka dla każdego jeźdźca.


FILA
Małopolaczka, wysoka, siwa klacz. Uwielbia pieszczochy, łagodna i bardzo chętna do kontaktu z człowiekiem.


FORT
Pieszczotliwie zwany „forcikiem”. Arabek, wykazujący się ogromną odwagą.


GNIADY
Uroczy, malutki kucyk szetlandzki. Odpowiedni dla najmłodszych jeźdźców.


KINIA


LIKIER
Przyjechał na Zaczarowane Wzgórze wraz z Szafirem. Cudownego usposobienia hucuł, w którym od razu się zakochaliśmy.


MERLIN


MIĘTUS
Kolega Gniadego, łagodny i czuły. Największa maskotka najmłodszych.


ROYAL
Piękny i dostojny. Koleguje się z mniejszymi od siebie trzy razy- Miętusem i Gniadym.


SAURON


SZAFIR
Kolega Likiera, na ujeżdżalni czyni cuda pod doświadczonymi jeźdźcami, ale nadaje się także doskonale dla tych najmłodszych.