Zaczarowane Wzgórze to miejsce, które powstało z pasji – dla ludzi, którzy kochają przebywać na łonie natury pośród przyjaznych zwierząt oraz chcą w oryginalny i aktywny sposób spędzać czas wolny. Ośrodek znajduje się w otoczeniu zielonych łąk z cudownym widokiem na Pogórze Wielickie i Beskid Wyspowy. Na Zaczarowanym Wzgórzu każda pora roku jest piękna, inna, aktywna. To miejsce, które zrodziło się z marzeń. Marzeń o koniach, przestrzeni, pięknych widokach, o gościach, którzy zapomną, co to pędzący czas, pijąc pod dębem herbatę lub napar z mięty. Bliskość Beskidu Wyspowego, zapewnia niezwykle widoki z końskiego grzbietu. Gospodarstwo posiada 30 przyjaznych koni różnych ras i wielkości np. kuce szetlandzkie, felińskie, koniki polskie, rasy małopolskiej, tinkery. Specjalizuje się w jeździe konnej po terenie i organizacji rajdów, zarówno dla osób zaczynających tę przygodę jak i dla zaawansowanych pod okiem doświadczonych instruktorów. Cały czas staramy się poszerzać swoją wiedzę, dlatego też cały rok odbywają się u nas różnego rodzaju szkolenia dla koniarzy jak kursy naturalnego jeździectwa, masażu, itp.

Zaczarowane Wzgórze to miejsce idealne do wypoczynku, biesiad, imprez. Danie, które wyczarujemy na wasze przyjęcie to poezja smaku. Gotujemy z fantazją, stawiamy na lokalne produkty, na sezonowość. Współpracujemy z lokalnymi producentami, rolnikami. Nasze kury znoszą szczęśliwe jajka, a nasze dynie są znane w całej Małopolsce. W naszym gospodarstwie koguty budzą skoro świt witając każdy nowy dzień, gęsi, kaczki, kolorowe ptactwo panoszą się po całej zagrodzie, kozy najbardziej ciekawskie zwierzęta w naszym „wiejskim zoo” witają każdego serdecznie i walczą z owcami i świnkami o pierwszeństwo przy karmieniu i pieszczotach. W małej zagródce każdy może pogonić królika, pamiętając, że tak naprawdę nie chodzi o to, aby go złapać. Największą radością dla nas jest to, że nasi goście Ci mali i duzi wracają do nas, przywożąc swoje rodziny, przyjaciół, znajomych. Wszak najlepszą formą reklamy jest marketing szeptany. Cieszymy się, ze nasza praca została doceniona i w 2012 roku zostaliśmy uznani za jedno z najlepszych gospodarstw agroturystycznych małopolski. Należymy również do sieci Zagród Edukacyjnych, staramy się edukować poprzez zabawę i robić to rzetelnie, wszystko co przekazujemy, czego uczymy nie może być byle jakie, musi być prawdziwe i płynąć z serca.

Należymy do sieci Zagród Edukacyjnych, w 2014 roku zdobyliśmy I miejsce w konkursie na najlepszą Zagrodę Edukacyjną w Małopolsce, a w 2012 roku – II miejsce na najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne. Zapraszamy,

Agnieszka Grochal Gil i Basia Draus z ekipą „zaczarowaną”